“Parcul tinerilor căsătoriţi” s-a extins cu alţi opt mesteceni

Opt cupluri de tineri căsătoriţi au participat ieri, 7 iunie, la o nouă acţiune de plantare de mesteceni în parcul destinat lor şi înfiinţat în luna aprilie a acestui an, pe bulevardul Mihai Viteazul. Alături de tinerii giurgiuveni au fost prezenţi şi reprezentanţii conducerii Primăriei Municipiului Giurgiu, respectiv edilul şef Nicolae Barbu, dar şi cei doi viceprimari, Alexandru Vladu şi Liviu Popazu, însoţiţi de alţi angajaţi ai municipalităţii.

Mestecenii au fost puşi la dispoziţie de către Societatea Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi, angajaţii acestei societăţi ajutându-i pe tineri la plantarea copacilor, care vor purta o eticheta cu numele familiei respective.

Prin acest program, municipalitatea doreşte să-i încurajeze pe cetăţeni să planteze copaci, pe care ulterior să îi îngrijească, dar contribuie şi la creşterea spaţiului verde din oraş.

Ultima modificare: 08.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Spectacol de muzica şi balet organizat de Ambasada Republicii Slovenia la Bucureşti